5 روش موثر سفید کردن دندانها
white-teeth

همه افراد مایل هستند دندانهای سفید و مرتبی داشته باشند روشهای مختلفی برای سفید کردن دندانها وجود دارد روشهایی مثل لمینت و ونیرکامپوزیت و جرم گیری دندانها. گرچه امروزه تمامی روش های سفید کردن دندان روشهایی امن هستند اما در دراز مدت می توانند معایبی داشته باشند و باعث پوسیدگی دندانها شوند.حتی جرم گیری دندانها اگر چندین بار انجام شود باعث آسیب به مینای دندان می شود
مینای دندان از هیدروکسی ساخته شده است و یکی از سخت ترین موادی است که در بدن انسان موجود است با این حال می تواند براثر ماندن غذا و نوشیدنی در دهان باعث آسیب به مینای دندان شود.
1.مسواک زدن پس از نوشیدن یا غذا خوردن
معمول و ساده ترین روش تمیز کردن دندانها مسواک زدن است حدود یک صده اززمانی که خمیر دندان تولید شد می گذرد پس از تولید خمیر دندان تمامی افراد در امریکا از این محصول استقبال کردند و دندانهای خود را با آن می شستند
همین روش ساده یکی از راههای موثر برای سفید نمودن دندانها می باشد مقایسه دندانها قبل و بعد از مسواک زدن موثرترین راه برای مشاهده تاثیر مسواک زدن می باشد.
2.استفاده از نخ دندان
حتی پس از مسواک زدن دندانها برخی اوقات مواد غذاییبین دندانها باقی می مانند که راه خروج این مواد غذایی استفاده از نخ دندان می باشد.نخ دندان از پوسیدگی دندانها و همچنین بروز بیماری های لثه جلوگیری می کند.
3.روغن نارگیل
پس از شستن دندانها روغن نارگیل را امتحان کنید پس از 15 دقیقه از مسواک زدن با استفاده از روغن نارگیل دندانهای خود را بشویید.روغن نارگیل باعث تمیز و براق شدن دندانها می شود هرچند تمامی مزایای روغن نارگیل هنوز کامل مشخص نشده و تحقیقات روی مزایای این روغن ادامه دارد اما برای تمیز و سفید نمودن دندانها مفید است.
4.نوشیدن آب
آب بنوشید.همه ی ما در مورد فواید بسیار زیاد نوشیدن آب در طول روز برای سلامت بدن بسیار شنیده ایم یکی دیگر از مزایای نوشیدن آب پاکیزه نمودن دندانها می باشد پس از مسواک و نخ کشی دندانها مصرف آب باعث می شود اگر مواد غذایی لابلای دندانها باشد باقی نماند.
5.میوه و سبزیجات مصرف کنید
برخی مواد غذایی مانند نوشابه، چای،شراب یا سیگار و … باعث زرد و لکه شدن دندانها می شوند اما در مقابل، مصرف میوه و سبزیجات که منابع سرشار و غنی از آب می باشند کمک می کند آثار این لکه ها از روی دندانها پاک شود.
سیب و میوه هایی مانند سیب مسواک هایی طبیعی می باشند چرا که حین گاز زدن، این میوه ها با دندان تماس دارند و همچنین مقدار زیادی اسید مالیک دارند که باعث افزایش تمیزی و سفیدی دندانها می شوند.

Translate »
There are no products